+48607-999-440 (pn-pt: 9:00-17:00)

 

Założenia projektu

Stworzenie strony internetowej dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nowy Sącz to realizacja dla sektora budżetowego – placówki edukacyjnej o specjalistycznym profilu. Przystępując do realizacji strony www tego typu placówki konieczne znalezienie balansu pomiędzy koniecznością zawarcia odpowiedniej ilości informacji, a zachowaniem dziecięcego, atrakcyjnego wyglądu graficznego, oddającego dobrze charakter ośrodka. Powodem dla którego ośrodek zdecydował się na stworzenie nowej strony była potrzeba stworzenia nowego przejrzystego, atrakcyjnego serwisu w miejsce starej stworzenie kilka lat temu strony, która z uwagi na zastosowanie starych technologii była trudna w obsłudze i konserwacji.

Koncepcja

Przystępując do prac koncepcyjnych koniecznie było opracowanie nie tylko zupełnie nowego, świeżego i atrakcyjnego, dopasowanego do grupy docelowej projektu graficznego ale również dobranie takiego rozwiązania technologicznego aby obsługa strony przez pracowników ośrodka była prosta i łatwa oraz aby pracownicy ośrodka zyskali dostęp do wewnętrznych treści po zalogowaniu dostępnych tylko dla nich.
Opracowanie layoutu i dobranie grafik dla tworzonej strony internetowej dla ośrodka specjalnego wymaga oddania charakteru placówki przez zastosowanie dziecięcych motywów i wesołej kolorystyki. Projektant grafiki oprał się na uniwersalnych motywach takich jak baloniki, kredki, rysowane motywy dzięki którym odwiedzający witrynę od razu nastraja się pozytywnie.
Jak w każdym serwisie internetowym konieczne było odpowiednie rozmieszczenie treści aby nawigacja była prosta i przejrzysta. Zaprojektowano klasyczne główne poziome menu jako podstawowy element nawigacyjny dostępny na każdej stronie.
Ważnym elementem założeń projektowych było aby przy tworzeniu strony internetowej zaplanować wewnętrzny intranet, który umożliwi nauczycielom pracującym w ośrodku po zalogowaniu uzyskać dostęp do wewnętrznych organizacyjny treści zamieszczanych przez administratora strony www. Zamieszczanymi teściami miały być harmonogramy i wewnętrze zarządzenia. Korzystając z funkcjonalności użytego w tej realizacji systemu CMS zapewniono tą funkcjonalność.

Technologia oraz funkcjonalność

Tworzenie strony internetowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oparto o stabilny i łatwy w obsłudze system zarządzania treścią Orchard CMS. System ten wykonany jest w najnowszych technologiach Microsoft .NET gwarantują systemowi stabilność, bezpieczeństwo i szybkość działań. System ten jest skalowalny i wygodny w rozbudowie. Jak zdecydowana większość realizacji firmy Cybertree tworzona strona internetowa została wykonana z zastosowaniem technik responsywnych, czyli treści poszczególnych stron dopasowują się do ekranu, na którym są wyświetlane.

HTML5
CSS3
RWD
MtSQL5
JavaScript
jQuery
MVC
SVG