+48607-999-440 (pn-pt: 9:00-17:00)

Tworzenie stron internetowych

Inter-Bis

 

Założenia projektu

Przystępując do realizacji kompleksowej usługi stworzenia strony internetowej dla grupy Inter-Bis, mającej siedzibę w Nowym Sączu, działającej również w Krakowie, ogólnopolskiego dostawcy narzędzi dla przemysłu metalowego, drzewnego i budowlanego założyliśmy, że najważniejsze z punktu widzenia odbiorcy treści na stronie będzie czytelność, łatwość znalezienia informacji i spójność wizualna całego serwisu.

Koncepcja

Strona internetowa została podzielona na trzy główne działy odzwierciedlające główne obszary, w których firma działa. Opracowując mapę strony dokładnie przeanalizowano jakich informacji klienci i potencjalni klienci szukają najczęściej i tak zaplanowano architekturę informacji, żeby odwiedzający natychmiast znaleźli poszukiwane przez nich informacje. Pracując nad oprawą graficzną serwisu w pierwszej kolejności zostały przeanalizowane dotychczasowe materiały materiały stanowiące identyfikację wizualną klienta, zarówno te funkcjonujące w Internecie jak i wszelkie materiały drukowane, plakaty, ulotki, reklamy na budynkach i samochodach. Po zebraniu tych informacji przystąpiono do wykonania pierwszych makiet strony głównej serwisu oraz podstron. Podstawowym założeniem była dbałość o spójność i czytelności szaty graficznej. Po przestawieniu projektów Klientowi i uzyskaniu akceptacji przystąpiono do wykonania prac programistycznych.

Technologia oraz funkcjonalność

W realizacji kompleksowego wykonania strony internetowej zastosowano nowoczesny i wydajny system CMS do zarządzania treścią, aby dział marketingu mógł szybko i sprawnie wprowadzać zmiany w treści na stronie www. Cały serwis został wykonany w technologii RWD (Responsive Web Design) dzięki czemu treści prezentowane użytkownikom odwiedzającym stronę internetową automatycznie dostosowują się do posiadanego przez nich ekranu. Jest to szczególnie ważne z uwagi na fakt, że obecnie ogromna ilość użytkowników przegląda zasoby internetu za pomocą telefonów (smatfonów), których ekrany są znacznie mniejsze od tradycyjnych monitorów i konieczne jest zastosowanie technologii dopasowującej wyświetlane treści do wielkości ekranu użytkownika.

HTML5
CSS3
RWD
MtSQL5
JavaScript
jQuery
MVC
SVG