+48607-999-440 (pn-pt: 9:00-17:00)

Usługa tworzenie stron internetowych

CST Bezprzewodowy internet

 

Założenia projektu

Firma CST Nowy Sącz, Kraków działająca rynku od 1997 zajmująca się usługami teletechnicznymi, radiokomunikacyjnymi oraz instalacjami energetycznymi zwróciła się do nas z prośbą utworzenia nowej odsłony swojego serwisu promującego usługi dostarczania Internetu. Zlecono nam stworzenie strony internetowej z uwzględnieniem nowych trendów w projektowaniu, gdyż poprzedni serwis się „zestarzał” i przestał spełniać oczekiwania. Zdecydowana się więc na zlecenie opracowania zupełnie nowego projektu dostosowane do aktualnie panujących trendów.

Koncepcja

Firma działająca tak długo w branży powinna mieć stronę internetową prezentującą oferowane usługi adekwatną do zajmowanej pozycji na rynku. Zastanawiając się na koncepcją nowego serwisu wzięliśmy pod uwagę istniejące elementy identyfikacji wizualnej klienta. Dominującym kolorem był niebieski, więc również w nowym projekcie zajmował on wiodącą pozycję. Usługa dostępu do Internetu, którą promować miała nowa witryna jest nierozerwalnie związana z obszarem i miejscem jej dostarczania. Nasunęła się nam więc myśl, aby jednym z ważniejszych motywów projektu uczynić mapę, czyli coś co jednoznacznie kojarzy się z konkretnymi obszarami i miejscami. Mapa w zaproponowanym projekcie stała się motywem przewodnim i tłem każdej strony serwisu.

Technologia oraz funkcjonalność

W realizacja strony internetowej usług dostępu do Internetu firmy CST konieczne było zastosowanie API udostępnianego przez firmę Google z usługi Google Maps. W projekcie graficznym zastosowano mapę jako tło każdej strony i przystępując do realizacji uznaliśmy, że zamiast zastosowania jako tło plików graficznych najkorzystniej będzie zastosować prawdziwą mapę z usługi Google Maps. Po dodaniu odpowiednich współrzędnych na każdej podstronie pojawiają się prawdziwe mapy. W trakcie prac nad stroną www zadbaliśmy oczywiście o poprawne wyświetlanie treści na każdym ekranie, włączając w to telefony i tablety co pozytywnie wpłynie na przeglądanie treści przez użytkowników na wszystkich urządzeniach.

HTML5
CSS3
RWD
MtSQL5
JavaScript
jQuery
MVC
SVG