+48607-999-440 (pn-pt: 9:00-17:00)

HTML, czyli czy jest się czego bać

Tworzenie stron internetowych

Każdy wie, że dom składa się z cegieł, że but jest ze skóry, a człowiek składa się w 70% wody. Natomiast nie koniecznie każdy musi wiedzieć, że strona internetowa składa się głównie z języka HTML.

Język ten to nic innego jak zestaw znaczników takich jak <p></p> dzięki którym przeglądarka internetowa wie jak wyświetlić daną stronę internetową. W Internecie znajdziemy setki kursów i tutoriali, z których można nauczyć się tworzyć strony internetowe. Wystarczy wpisać w google „kurs HTML” i od razu znajdziemy mnóstwo materiałów na ten temat.

Użytkownicy, którzy zdecydują się na statyczną stronę internetową aby zmienić zawartość swojej witryny muszą potrafić się odnaleźć w gąszczu znaczników aby zmienić na przykład numer telefonu. Nie musi to być z kolei takie trudne i odrobina cierpliwości w większości przypadków wystarczy aby wprowadzić pożądane zmiany.

Z drugiej strony znajomość języka HTML może być bardzo użyteczna, nawet dla posiadaczy stron internetowych wyposażonych nawet w zaawansowane panele do zarządzania treścią. Większość edytorów w systemach CMS pozwala tworzyć tekst tak jak to robimy np. w Wordzie ale umożliwia też podgląd jak wygląda wprowadzana przez nas treść w języku HTML. Znajomość podstawowych znaczników może czasem pozwolić nam na większą kontrolę nad treściami, które chcemy wprowadzać na naszej stronie internetowej.