+48607-999-440 (pn-pt: 9:00-17:00)

Tworzenie stron internetowych – dynamiczna strona internetowa

Tworzenie stron internetowych

Decydując się na realizację strony www firma musi dokonać wyboru pomiędzy statyczną, a dynamiczną stroną. W statycznej aby dokonać zmian należy znać podstawy języka HTML natomiast dynamiczna pozwala na doawanie treści poprzez specjalny panel administracyjny – treści dodawane są poprzez edytor, który przypomina standardowe pakiety biurowe, a co za tym idzie jest bardzo łatwy w obsłudze (Content Management System, skrót CMS).

Obsługa panelu do wprowadzania i modyfikacji treści poziomem trudności jest porównywalna z pisaniem maila czy tworzeniu wpisów na Google+ czy facebooku. Klient musi się zalogować do tego panelu i dzięki temu może zarządzać treścią swojej strony internetowej.

Współczesne systemy CMS to bardzo rozbudowane narzędzia, które oprócz możliwości wprowadzania zmian w treści stworzonej strony internetowej pozwalają na instalację modułów znacznie rozszerzających funkcjonalności. Mogą to być moduły umożliwiające dodawanie komentarzy i opinii na stronie, moduły do publikowania i zarządzania wydarzeniami, moduły do obsługi kalendarzy firmowych czy prowadzenia bloga firmowego i wiele innych.