+48607-999-440 (pn-pt: 9:00-17:00)

Co to jest system CMS, czyli kilka słów o panelu do zarządzania treścią strony internetowej

Tworzenie stron internetowych

Każdy osoba planująca stworzenie strony internetowej i szukająca informacji na ten temat prędzej czy później natknie się na magiczny skrót CMS. Dzwoniąc do firmy realizującej strony www zawsze pada pytanie, czy witryna ma być z CMS’em czy bez. Skrót CMS (Content Management System) oznacza po prostu system do zarządzania treścią. Tak naprawdę chodzi o nic innego jak tylko o wygodny panel do wprowadzania i zmieniania treści. Tak naprawdę posiadając witrynę z systemem CMS posiadamy dwie, jedną tą, którą widzą klienci, oraz drugą widoczną tylko dla właściciela strony po zalogowaniu. Po zalogowaniu można bardzo łatwo dodać nową witrynę, zmienić numer kontaktowy, czy dodatkowe zdjęcie prezentujące nowy dodany produkt czy usługę. W przypadku, gdyby tworzoną stronę internetową pozbawić systemu CMS wprowadzanie treści na stronie wymagałoby znajomości podstaw języka HTML. Korzystanie z systemu CMS sprawia, że tworząc teść korzystamy z gotowych i wygodnych narzędzi dzięki którym dodawanie nowych treści przypomina pisanie maila, czy dodawanie wpisu na Facebooku.

Co to jest system CMS, czyli kilka słów o panelu do zarządzania treścią strony internetowej

Ponadto systemy CMS pozwalają na instalację dodatkowych modułów znacznie wzbogacających funkcjonalność witryny. Przykładem modułu może być dodanie systemu komentarzy, umożliwiających dodawanie komentarzy przy oferowanych produktach lub usługach. Oczywiście system komentarzy będzie umożliwiał moderowanie treści, aby nie dopuścić do pojawienia się np. niestosownych wpisów wprowadzanych przez złośliwych użytkowników. Przydatnym modułem jest galeria umożliwiające wygodnie przeglądanie zdjęć przez klientów. Po dodaniu takiego modułu osoba zarządzająca stroną może w bardzo łatwy sposób dodawać nowe zdjęcia na stronie internetowej. Dodane takiego modułu jak FAQ czyli Frequently Asked Questions – najczęściej zadawane pytania znacznie ułatwi klientom znalezienie odpowiedzi na często pojawiające się pytania. Dodanie takiego modułu usprawni to obsługę klienta oraz poprawi wizerunek firmy w oczach klientów.

W dzisiejszych czasach wszechobecnie panującej sieci Internet tworzenie stron internetowych to nie tylko jej wykonanie lecz również konieczność dostarczenia rozwiązań ułatwiających komunikację z klientami. Dodanie odpowiednich modułów pozwoli na lepsze wykorzystanie sieć Internet, usprawni komunikację z klientami i pozwoli na zyskanie przewagi nad konkurencją.