+48607-999-440 (pn-pt: 9:00-17:00)

 

Tworzenie sklepów internetowych – założenia projektu

Usługa tworzenie sklepów internetowych dla Terraolive została wykonana w oparciu o sklep internetowy Prestashop Terraolive to firma działająca w branży spożywczej, będąca właścicielem m.in. gajów oliwnych i tłoczni. Punktem wyjścia do realizacji usługi tworzenie sklepów internetowych było oparcie się na istniejącym sklepie, który firma miała już wykonany w innej wersji językowej. Istotnym założeniem było utrzymanie spójności i stylistyki w istniejących już serwisach. Wykonanie sklepu internetowego zostało nam zlecone, gdyż właścicielowi spodobały się inne nasze realizacje.

Koncepcja – sklep internetowy Prestashop

Opracowanie warstwy graficznej dla usług tworzenie sklepów internetowych zawsze oparte jest o rzeczową analizę firmy, która będzie prowadziła sprzedaż, oferowanych produktów oraz sprawdzenie jak eksponuje się konkurencja. W przypadku tak sensulanych produktów jak oliwki, konieczne było zadbanie o spójności i jednolitość przekazu sklepu. W przypadku wyboru kolorystyki też nie było zbyt dużego pola manewru, gdyż posiadany przez firmę logotyp mocno narzucił stylistykę. Najważniejsze było konsekwentne zrealizowanie wszystkich widoków sklepu internetowego z uwzględnieniem tego aby były spójne z wiodącą kolorystyką.
Przy

Technologia oraz funkcjonalność sklepu internetowego Prestashop

Sklep internetowy Prestashop zostały wybrany do tej realizacji z uwagi na ogromną popularność w Polsce, szeroką społeczność oraz dużą ilość dostępnych modułów, w szczególności wtyczek do obsługi firm kurierskich oraz modułów płatności. Sklep internetowy Prestashop jest od wielu lat dynamicznie rozwijany przez co nieustannie jest aktualizowany i są publikowane łatki dotyczące bezpieczeństwa oraz pojawiają się nowe funkcjonalności.

HTML5
CSS3
RWD
MtSQL5
JavaScript
jQuery
MVC
SVG