+48607-999-440 (pn-pt: 9:00-17:00)

Lazarocoffe

Import, wypalanie, produkcja kaw

 


Założenia projektu

Tworzenie sklepów internetowych to usługa zrealizowana dla LazaroCoffee, dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa zajmującego się zasobem bez którego mało kto wyobraża się rozpoczęcie zarówno pracującego jak i wolnego dnia, czyli kawą. Na zlecenie klienta wykonano usługę tworzenie sklepów Prestashop gdzie klienci mogą zamówić kawy ziarniste produkowane i importowane przez Lazarocoffe. Kawa to artykuł spożywczy bardzo mocno oddziałujący na zmysły przez co wykonywany sklep internetowy również będzie miał za zadanie mocno zadziałać na zmysły odwiedzającego aby zachęcić go i przekonać do skorzystania z oferty.


Koncepcja

Zanim projektant warstwy graficznej sklepu internetowego zabrał się za analizę tematyki oczywistym było, że w projekcie, który zaproponujemy klientowi dominującym motywem będą ziarna kawy odmieniane przez różne przypadki. Posiadane przez materiały wizualne były spójna z naszą wizją i tworzenie sklepów internetowych dla producenta i importera kawy było zdominowane przez czernie i brązy pojawiający się ziarenek kawy. Tworzenie sklepów Prestashop wybrane do tej realizacji musiało być podporządkowane jak zawsze do głównego motywu graficznego aby zachować spójność, która w efekcie nadaje każdej realizacji lekkości i elegancji.


Technologia oraz funkcjonalność

Sklep internetowy Prestashop to technologia zastosowana w tej realizacji i wybór padł na to oprogramowanie z uwagi na ogromną popularność w Polsce, dużą ilość dostępnych modułów oraz bogatą społeczność skupioną wokół tego projektu. Wykonano dla klienta indywidualny projekt graficzny, który po akceptacji została zaimplementowany w silniku sklepu internetowego i zainstalowany na serwerze. Wykona również szereg pracy konfiguracyjnych i optymalizacyjnych aby sklep internetowych działał szybko i płynnie. Będą w zgodzie z panującymi aktualnie standardami sklep internetowy został wykonany w technologii responsive web design, czyli dostosowuje się do ekranu, na którym jest wyświetlany, jest to szczególnie ważne gdy klienci odwiedzając sklep korzystając z urządzeń mobilnych, czyli telefonów lub tabletów i wtedy prezentowane treści automatycznie dostosowywaną się do wielkości ekranu.

HTML5
CSS3
RWD
MtSQL5
JavaScript
jQuery
SVG