+48607-999-440 (pn-pt: 9:00-17:00)

Przyjazne linki – co to jest i dlaczego jest to ważny element dobrej strony internetowej

Tworzenie sklepów internetowych

W dobie wszechogarniającego Internetu dostępnego w telefonach na tabletach i komputerach wymusza na firmach już nie tylko posiadania strony internetowej czy sklepu internetowego ale również wymaga aby firmowa strona www zajmowała możliwie wysoką pozycję w wyszukiwarce Google. Dziś nie wystarczy posiadać dobrą stronę internetową, trzeba jeszcze sprawić aby stronę tą odwiedzała odpowiednia ilość klientów. Wyszukiwarka google i wysoka pozycja w niej jest dość dobrym źródłem ruchu na stronie.

Aby zapewnić sobie wysoką pozycję w Google firmy mogą zdecydować się na pozycjonowanie, co niestety wiąże się z koniecznością uiszczania co miesięcznych opłat.

Niezależnie od tego, czy firma zleci pozycjonowanie czy też nie bardzo ważne jest aby posiadana strona internetowa była przyjazna wyszukiwarkom. Jednym z ważnych czynników niezbędnych do osiągnięcia dobrych pozycji w wyszukiwarkach jest odpowiednia struktura linków. Linki to nic innego jak adresy do poszczególnych podstron i powinny one zawierać takie słowa, które oddają treści zawarte na podstronach i po których wpisaniu chcemy aby klienci odnaleźli w wyszukiwarce daną stronę.

Na przykład gdy chcemy aby użytkownicy znaleźli w wyszukiwarce stronę firmy sprzedającej „przemysłowe sprężarki tłokowe” link do takiej strony powinien wyglądać np. tak:
firmahandlowa.pl/przemyslowe-sprzezarki-tlokowe

Niektóre starsze systemy CMS mają problemy z poprawnym tworzeniem linków i jeśli jakaś strona ma adres:
firmahandlowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=874&catid=38:slideshow

Jeśli firma posiada stronę www, której konstrukcja linków nie odzwierciedla faktycznej treści podstron to jest to czynnik, który utrudni osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwarkach i należy w takiej sytuacji rozważyć stworzenie nowej strony internetowej czy sklepu internetowego.

Dokonując wyboru systemu do zarządzania treścią strony internetowej należy zawsze upewnić się czy dany system CMS to posiada odpowiednie mechanizmy do tworzenia linków.