+48607-999-440 (pn-pt: 9:00-17:00)

Tworzenie stron i sklepów na odległość

Tworzenie sklepów internetowych

Tworzenie stron czy sklepów internetowych to usługa nierozerwalnie związana z Internetem, więc pojawia się pytanie, czy da się zrealizować taką usługę w pełni przez Internet? Efektem takiej usługi zawsze będzie coś co będzie widoczne w Internecie tak jak strona czy sklep, więc naturalne jest, że zarówno podczas szukania firmy mającej realizować taką usługę jaki i podczas realizacji można bazować głownie na Internecie.

Okazuje się ze można z powodzeniem realizować nawet zaawansowane pojekty bez konieczności odbywania nawet jednego spotkania twarzą w twarz. Oczywiście rozmowa na żywo jest znacznie wygodniejsza ale czy rozmowa przez telefon lub Skype czy google hangout jest mniej na żywo. W dzisiejszych czasach najcenniejszym zasobem jest czas i jeśli jesteśmy w stanie oszczędzić sobie podróży kilkunastu czy kilkudziesięciu kilometrów to jest to dla nas oczywisty zysk. W dzisiejszych czasach korzystamy z ogromnej liczby usług świadczonych na odległość. Do banku często idziemy, gdy zapomnimy hasła, usługi telekomunikacyjne dostarczane s zdalnie i często nawet nie wiemy gdzie dostawcy tych usług maja siedzibę.

Ważne jest aby podczas zdalnej realizacji usługi przez cały czas był dobry kontakt w firmą realizującą projekt i aby przez cały można było się swobodnie i płynnie komunikować. Podczas analizy wymagań niezbędnych jest kilka obszernych wiadomości email lub kilka dłuższych rozmów telefonicznych aby obie strony dobrze zrozumiały jakie są oczekiwania. Po uzgodnieniu wymagań Klienta i uzgodnieniu zakresu projektu następuje rozpoczęcie prac. W przypadku bardziej złożonych przedsięwzięć wykonuje się szereg analiz i prac projektowych, a w przypadku prostych projektów można dość szybko przejść do przygotowania wstępnej propozycji graficznej, którą wystarczy przesłać Klientowi mailem. Klient jeśli jest potrzeba przekazuje swoje uwagi mailem lub telefonicznie.

Po akceptacji warstwy wizualnej przychodzi kolej na prace programistyczne, etap, który realizowany jest w firmie realizującej projekt i nie ma tam do czasu ukończenia prac nic do oglądania. Po zakończeniu tych prac Klient może zobaczyć wstępna wersję witryny lub sklepu w swojej przeglądarce internetowej i do tego też nie jest koniecznie potrzebne spotkanie. To nawet lepiej, że klient może sam rozpocząć przeglądanie i testowania swojego serwisu. Po zgłoszeniu poprawek i testowaniu Klient uzyskuje dostęp do wersji finalnej zamówionej strony internetowej lub sklepu.

Nasza firma zrealizowała wiele usług, również tych dość rozbudowanych zdalnie, bazując na rozmowach telefonicznych, Skype i wiadomościach email.