+48607-999-440 (pn-pt: 9:00-17:00)

Ile kosztuje sklep internetowy

Tworzenie sklepów internetowych

Tworzenie sklepów internetowych to usługa, którą firma Cybertree świadczy do wielu lat. Skoro to usługa to zawsze klienci zgłaszając się do nas pytają ile kosztuje sklep internetowy. I tutaj odpowiedzi jest tak wiele jak potrzeb bardzo różnych klientów. Odpowiedzi może być co najmniej kilka:

W sprawie opcji nr 1, czyli za darmo należy wyjaśnić, że klient jeśli chciałby aby stworzyć dla niego sklep internetowy oparty o silnik Prestashop nie płaci za samo oprogramowanie, a z jego dostosowanie do jego potrzeb. Jeśli więc zdarzyło by się, że klient potrafi sam sobie pobrać wersję instalacyjną Prestashop i zainstalować sobie sklep na serwerze oraz poprawnie go skonfigurować opcja za darmo jest możliwa. Z drugiej strony w sieci jest mnóstwo materiałów jak to zrobić, więc opcja ta jest jak najbardziej możliwa. Z drugiej strony jako osoba zajmująca się od kilkunastu lat programowaniem, gdy cieknie mi z kranu zamiast oglądać na youtube filmiki jak zmienić uszczelkę dzwonię do hydraulika, który niestety weźmie ode mnie pieniądze, ale swoim doświadczeniem gwarantuje, że robota będzie wykonana zgodnie ze sztuką. To samo się tyczy usługi tworzenie sklepów internetowych, można próbować poradzić sobie samemu, ewentualnie zlecić wykonanie osobom specjalizującym się we wdrożeniach sklepów internetowych.

Opcja nr 2, czyli koszt 150 zł netto jest bardzo podobna do opcji nr 1 z tym, że klient zleca samą instalację, czy wgranie plików na serwer ftp, utworzenie bazy danych i użytkowników oraz uruchomienie instalatora. Nie są to czynności bardzo skomplikowane przy czym tutaj należało by powtórzyć wywód z poprzedniego akapitu, gdy mechanik wymienia filtry czy świece też nie wykonuje przesadnie skomplikowanych czynności nie mniej jednak większość ludzi pozwala się w tym przypadku wykazać specjaliście.

Opcja kompleksowej usługi, czyli to co w powszechnym mniemaniu rozumiemy jako ile kosztuje sklep internetowy to usługa kompleksowa, która zwalnia klienta jakiejkolwiek wiedzy na temat wdrożenia sklepu i firma, której zlecamy usługę jest zobligowana do zadbania o wszystkie aspekty niezbędne do uruchomienia sklepu internetowego. Oczywiście gdy klient posiada wiedzę i orientuje się w tematyce proces przebiega łatwiej i szybciej można uzgodnić niezbędne kwestie. Koszt sklepu internetowego od 2500 zł netto zawiera w sobie najczęściej m.in.:

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na słowo od 2500 zł netto, gdyż zupełnie inny czynności do wykonania będzie przy tworzeniu sklepu internetowego dla jednoosobowej firmy chcącej wystartować w e-commerce, a zupełnie inaczej będzie wyglądała usługa dla firmy posiadającej 50 oddziałów, wdrażającej sklep internetowy z kilkoma magazynami, setkami kategorii i produktów i tysiącami dostawców, koszt takiej realizacji może wynieść czasem nawet kilkadziesiąt tysięcy.