+48607-999-440 (pn-pt: 9:00-17:00)

Domena dla strony internetowej lub sklepu internetowego

Tworzenie sklepów internetowych

Przed przystąpieniem do stworzenia strony internetowej lub sklepu internetowego warto jest dokonać wyboru domeny internetowej. Domena to adres w Internecie, który można wykupić u rejestratorów domen – firm, która ma odpowiednie uprawnienia do sprzedaży domen. Wykupując domenę zyskujemy do danej nawy wyłączne prawa i możemy na przykład pod adresem www.naszafirma.pl umieścić naszą stronę lub sklep internetowy.

Wykupując domenę opłacamy ją na minimum rok i przez ten okres czas możemy robić z domeną co chcemy. Bardzo ważne jest aby zawsze pamiętać o opłacaniu domeny, gdyż jeśli tego nie zrobimy domena powróci do puli domen wolnych i będzie mógł ją wykupić każdy, w tym nasza konkurencja.

Dokonując po raz pierwszy zakupu domeny najczęściej zapłacimy za nią w pierwszym roku 1 zł, po roku koszt odnowienia domeny będzie kosztował około 50 – 150 zł netto.

Aby znaleźć rejestratora domen i dokonać zakupu naszej domeny dla tworzonej strony internetowej lub tworzonego sklepu internetowego wystarczy w wyszukiwarce google wpisać słowo „domeny” i natychmiast znajdziemy dziesiątki rejestratorów domen oferujących domeny. Firmy oferujące sprzedaż domen posiadają na swoich stronach wyszukiwarki, które pozwalają sprawdzić, czy interesujące nas domeny są wolne czy zajęte.

Handel domenami to bardzo duży rynek, gdzie wiele osób sprzedaje i kupuje domeny dla zysku, niektóre domeny warte są ogromne sumy.

Oto niektóre z najdroższych domen na świecie, za które zapłacono ogromne sumy:

 Domena to bardzo ważny element wizerunku w Internecie stąd tak ogromne sumy, za które sprzedawane są niektóre domeny.