+48607-999-440 (pn-pt: 9:00-17:00)

Tworzenie stron internetowych – PITy Sursum Corda

Program do rozliczania PIT

 

Założenia projektu

Punktem wyjścia było zaprojektowanie nowej odsłony witryny zachęcającej do skorzystania z darmowego programu do rozliczania PIT’ów dla osób fizycznych. Poprzednia wersje serwisu stworzona była wiele lat temu i nie była dopasowana do aktualnie panujących trendów w tworzeniu stron www. Konieczne było opracowanie zupełnie nowej koncepcji, zrewidowanie grupy docelowej odbiorców i zoptymalizowanie wyglądu pod tą grupę docelową. Stowarzyszenie Sursum Corda ma swoją siedzibę w Nowym Sączu, ale działa sprawnie regionie również w Krakowie

Koncepcja

Przy realizacji projektu graficznego postawiono na przejrzystość, spójność wizualną z elementami identyfikacji organizacji Sursum Corda oraz doświadczenie użytkownika końcowego, aby bez przeszkód można było znaleźć potrzebne informacje w serwisie. Każda z podstron serwisu została tak zaprojektowana aby zachować spójność z głównym tematem graficznym a zarazem być przejrzystą w przekazywaniu treści.

Technologia oraz funkcjonalność

Witryna została wykonana bazując na rozwiązaniu do zarządzania treścią (Content Management System). System został wyposażona w specjalny moduł do graficznej edycji treści, tzn. będąc na dowolnej stronie serwisu w trybie edycji wystarczy kliknąć na link „edytuj” aby przenieść się do panelu zarządzania treścią i wprowadzać treści na wybranej podstronie.

HTML5
CSS3
RWD
MtSQL5
JavaScript
jQuery
MVC
SVG