+48607-999-440 (pn-pt: 9:00-17:00)

Po co dodawać aktualności na stronie firmowej

Tworzenie stron internetowych

Firmowa strona internetowa to w dzisiejszych czasach bardzo ważny element wizerunkowy przedsiębiorstwa. Potencjalni klienci zanim zadzwonią czy podjadą do firmy odszukują w Internecie stronę www danej firmy i na tej podstawie wybraniają sobie zdanie na jej temat.

Nie skupiając się w tej chwili na tym jak graficznie wykonana jest strona bardzo ważne są informacje na temat aktualnej oferty firmy, informacje w sekcji o firmie oraz w sekcji aktualności. Potencjalny klient odwiedzając firmową stronę internetową, chciałby wiedzieć co aktualnie dzieje się w danej firmie i dlatego bardzo często szuka zakładki aktualności. Odwiedzając stronę Klient nie wie czy dana firma „żyje”, działa prężnie, czy też może strona została wykonana kilka lat temu i „wisi” w Internecie z nieaktualnymi informacjami.

Dlatego tak ważne jest, aby tak często jak to możliwe aktualizować informacje w sekcji aktualności. Należy publikować nawet krótkie notatki, że pozyskano nowego klienta, że pojawiała się nowa promocja, czy że oferta rozszerzyła się o nowe produkty czy usługi. Klienci przeglądając aktualności bardzo często zwracają uwagę na daty zamieszczanych informacji i jeśli odwiedzając stronę www firmy znajdą „aktualność” z datą sprzed roku może to niekorzystnie wpłynąć na ich wyobrażenie o firmie.

Z doświadczenia wiemy, że bardzo często firmy zapominają o publikowaniu aktualności na stronie www lecz warto o tym pamiętać aby kreować odpowiedni wizerunek sprawdzanie działającego przedsiębiorstwa.

Jednym z warunków, aby dodawanie aktualności mogło być realizowane skutecznie jest posiadanie dynamicznej strony internetowej – czyli takiej, gdzie można w łatwy sposób za pomocą panelu do zarządzania treścią dodawać aktualności. Dodanie aktualności w takim panelu jest poziomem skomplikowania zbliżone do dodania wpisu na facebooku, więc większość pracowników firmy powinno bez problemu poradzić sobie z tym zadaniem.

Innym bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na korzyści wynikające z publikowania aktualności są korzyści związane z indeksowaniem w wyszukiwarce google. Częste wprowadzanie nowych treści zwiększa atrakcyjność serwisu w wyszukiwarce google przez co powinna poprawiać się pozycja danej strony w wynikach wyszukiwarki google.

Warto więc wyposażyć stronę w moduł aktualności i tak często jak to możliwe publikować aktualności.