+48607-999-440 (pn-pt: 9:00-17:00)

Ile kosztuje strona internetowa

Tworzenie stron internetowych

Każda firma decydując się na stworzenie lub zmianę strony internetowej z pewnością w pierwszej chwili zastanawia się jakie będą koszty tego przedsięwzięcia. W większości przypadków Firma chcąca zlecić stworzenie strony internetowej kompletnie nie orientuje się jak wygląda proces tworzenia strony, ile pracy wymaga stworzenie strony przez co dokonanie wyboru Wykonawcy jest dość trudnym zadaniem.

Ile kosztuje strona internetowa – stworzenie

Aby Wykonawca strony mógł przystąpić do wyceny najpierw należy określić jakie są potrzeby Klienta, czyli Klient musi zdecydować czy ma być wykonana:

czy

Ilość firm i osób tworzących strony internetowe na rynku jest dość duża przy czym należy pamiętać o tym, że strona internetowa to wizytówka Firmy i należ zadbać o ty by wykonana została w odpowiednio dobrze.

Skorzystanie z najtańszej oferty niesie za sobą ryzyko, że strona zostanie wykonana przez amatorów, którzy dopiero się uczą, lub przez osoby, które stawiają „na ilość”, czyli realizują usługę bardzo szybko przez co jakość usługi nie koniecznie będzie odpowiednio dobra. Oferty tego typu są dostępne w kwotach 50 – 500 zł i nietrafny wybór Wykonawcy może sprawić, że pieniądze zostaną zmarnowane, gdyż koniecznie będzie ponowne wybranie Wykonawcy.

Podstawowym czynnikiem wypływającym na cenę usługi stworzenia strony internetowej jest czas jaki specjaliści (projektanci, graficy, koderzy i programiści) muszą poświęcić na realizację zleconego projektu. Strona internetowa to może być prosta wizytówka firmy, ale może to być rozbudowany portal z prezentacją dużej liczy oferowanych produktów czy usług, z możliwością składania zamówień online.

Niezależnie od poziomu skomplikowania stworzeniem strony www muszą zająć się specjaliści, którzy zadbają nie tyko o wygląd witryny ale o poprawnie wyświetlanie strony na urządzeniach mobilnych (telefonach, tabletach) jaki o zgodność ze standardami sieciowymi i poprawność kodu strony. Oferta poważnej firmy realizującej strony www to koszt od 500 zł nawet do kilku tysięcy przy bardzo rozbudowanych projektach. Wizytówkę firmy o mniej więcej standardowych wymaganiach można zrealizować w cenie 500 – 1200 zł netto. Stronę z systemem CMS można wykonać w ramach budżetu 1000 – 2500 zł netto.

Dostępne są na rynku również specjalne generatory do tworzenia stron internetowych, gdzie można sobie „wyklikać” stronę internetową. Korzystanie z takich narzędzi będzie tańsze niż zlecenie wykonanie strony wyspecjalizowanej firmie, ale stworzona w ten sposób strona może wyglądać jak zrobiona z szablonu. Dodatkowo w przypadku, gdyby osoba „wyklikujaca” stronę pozbawiona będzie „talentów graficznych” efekt może być daleki od zadowalającego. Koszt skorzystania z generatora to 300 – 500 zł rocznie.